Güvenli Turizm

Değerli Misafirlerimiz,

 

Sağlığınız ve konforunuz bizim için çok önemlidir. Önceliğimiz sizlere hijyenik  ve kendinizi güvende hissedebileceğiniz bir konaklama imkanı sunabilmektir.

Bunun için, yaşanan COVID-19 pandemisi riskleri nedeniyle hijyen ve temizlik önlemlerimizi özet olarak sizlerle paylaşmak isteriz.

Önlem paketimize temel teşkil eden, T.C. Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu’nun açıklamaları ve tavsiye kararları, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın Konaklama Tesislerinde Normalleşme Süreci için yayınlamış olduğu Genelge ve Zorunlu Maddeleri başta olmak üzere, yaşanan pandemi sürecinde, tüm karar ve genelgeler tarafımızdan devamlı takip etmektedir ve tüm personelimize gerekli eğitimler verilmiştir ve verilmektedir.

 

ÇALIŞANLARIMIZ İLE İLGİLİ ÖNLEM VE HİJYEN KURALLARIMIZ:

Siz değerli misafirlerimizle doğrudan ya da dolaylı şekilde ilişkide olan ve aynı zamanda birbiri ile temas halinde olan otel çalışanlarımızın hijyeni, onların sağlıklı kalmaları ve bu konuda bilinçlenmeleri, etkili bir genel hijyen uygulaması için en önemli faktörlerden birisidir. Bu konuda alınan önlem ve uygulamalarımız aşağıdaki gibidir:

 

Tüm çalışanlarımız aşı olmuştur. Tüm çalışanlarımız işe geliş ve gidişlerinde ve görev saatlerinde, koruyucu maske takmak zorundadırlar ve HES kodları sürekli denetlenmektedir.

 

■ Personel üniformaları sıklıkla değiştirilerek yıkanmakta ve personelimiz işbaşı yapmadan önce dezenfekte uygulamasından geçmektedir.

 

■ Personel ortak kullanım alanlarında ve geri plandaki çalışma ünitelerinde dezenfeksiyon üniteleri mevcuttur. Her personelimiz hangi departmanda görev yaparsa yapsın ellerini dezenfekte etmekle beraber, sık sık ellerini kuralına göre yıkamak zorundadır.

 

■ Kat hizmetleri, temizlik hizmetleri, yiyecek ve içecek üretim alanları ve bulaşıkhane gibi geri planda çalışan personelimiz sürekli maske takmak zorundadır.

 

■ Personel ortak kullanım alanlarında pandemi ve hijyen konularında afişler, broşürler bulunmakta ve bu alanlarda güvenli fiziki mesafe kuralı uygulanmaktadır. (personel nöbetleşe dinlenmeye çıkmaktadır.)

■ Her çalışanımız, misafirlerimizle ve kendi aralarındaki ilişkilerinde güvenli fiziki mesafe kuralını bilmekte ve uygulamaktadır.

 

■ Otelimizde çalışanlarımız için hastane ve sağlık birimleri ile irtibatımız bulunmaktadır ve olası durumlarda eylem planlarımız mevcuttur.

 

■ Pandemi sürecinin başlamasından itibaren tüm personelimize, Covid bulaşma yolları ve Covidden korunma yöntemleri ile ilgili olarak eğitimler verilmiştir ve belli periyodlarla bu eğitimler tekrarlanmaktadır.

 

DEZENFEKSİYON İŞLEMLERİMİZ:

Otelimizin tüm misafir odaları, restoranları, tüm genel mekanları ile mutfak alanları, personel kullanım alanları, ofisler ve depolarımız, detaylı bir şekilde, etkileri bilinen, onaylı dezenfektan ürünleri ile dezenfekte edilmektedir.

 

GENEL MEKANLARDA HİJYEN ve TEMİZLİK KURALLARIMIZ:

■  Tüm genel alanlarda ve WC’lerde, devamlı dokunulan yüzeyler, kapı kolları, trabzanlar, lavabolar, bataryalar, pisuvar ve klozetlerin temizliğine her zaman olduğu gibi büyük özen gösterilmekte, su ve kimyasal ile temizlik yapıldıktan sonra dezenfeksiyon işlemi yapılmaktadır.

 

■ Tüm bu işlerde çalışan personelimiz bu işlemlerini maske ve tek kullanımlık eldivenler ile yapmaktadır.

 

■ Tüm genel mekânlarımızda, WC’lerimizde ve ihtiyaç duyulan her noktada el dezenfeksiyon aparatı ve üniteleri bulunmakta ve bunların takibi ve dolumu titizlikle yapılmaktadır.

 

■ Temizlik ve dezenfeksiyon aralıkları, görevli personel tarafından imzalanan detaylı kontrol listeleri vasıtası ile denetlenmektedir.

 

■ Tüm ortak kullanım alanları ve genel mekânlardaki masalar ve oturma grupları güvenli fiziki mesafeler dikkate alınarak yeniden düzenlenmiştir.

 

CHECK-IN ve CHECK-OUT İŞLEMLERİMİZ:

■ Misafirlerimiz otele giriş ve check in sırasında, resepsiyonda bulunan uzaktan ateş ölçerler ile ateş ölçümünden geçirilmekte ve HES kodu kontrolleri yapılmaktadır. Ateşi normal değerlerin üstünde olan misafirler otele kabul edilmemekte ve bir sağlık kuruluşuna yönlendirilmektedir.

 

■ Resepsiyon deskinde el dezenfektanı bulundurulmakta ve misafirlerin kullanımına sunulmaktadır.

 

■ Otelimizde ön büro personelimiz misafirlere her konuda yardımcı olacak şekilde görevlendirilmiştir.

 

■ Otelimize giriş ve çıkışlarda yoğunluk olmamasını sağlayacak uyarı yazıları görünür şekilde asılmış, güvenli mesafe aralıkları gösterilmiş ve beklemek gerektiğinde güvenli dinlenme alanları oluşturulmuştur. (dış mekan ve iç mekanda)

 

■ Tüm giriş kayıt işlemleri güvenli fiziki mesafe göz önüne alınmak sureti ile gerçekleştirilmektedir.

 

MİSAFİR ODALARIMIZ:

■ Oda temizliğinde çalışan kat görevlisi personel ve idarecilerimiz maske ve tek kullanımlık eldivenler ile çalışmaktadırlar. Her odanın temizliği sonrasında diğer odanın temizliğine başlamadan eller yıkanarak, yeni eldiven giyilmektedir.

 

■ Oda temizliklerinde etkili dezenfektanlar kullanılmaktadır. Eller ile devamlı dokunulan yüzeylere daha çok önem verilmekte, kapı kolları, bataryalar, telefon ahizesi, televizyon kumandası, klima kumandası, aydınlatma anahtarları, su ısıtıcıları ve minibarlar, temizlikleri yapıldıktan sonra ayrıca dezenfekte edilmektedir. İnsan sağlığına zararı olmayan, seyreltilmiş sıvı dezenfektan, son işlem olarak püskürtmeli pompayla odalara püskürtülmektedir.

 

■ Odalardaki tüm tekstil ürünleri, müşteri çıkışından sonra günlük değiştirilmekte ve bunların toplanması veya yayılması sırasında çırpma ve silkeleme işlemi yapılmamakta bu sayede toz ve partikül oluşumuna izin verilmemektedir, kirliler ayrı bir torbaya toplanmaktadır.

 

■ Odalarda bulunan buklet malzemelerimiz tek kullanımlıktır ve oda boşaldıktan sonra yenileriyle değiştirilmektedir.

 

■ Odalarda kullanılan tüm tekstil malzemeleri yüksek ısıda ve yeterli sürelerde yıkanmaktadır.

 

■ Misafirlerimizin günlük kullanımı için hazırlanan buklet malzemeleri yerlerine konulmadan önce dezenfekte edilmektedir.

 

■ Odalarımız temizlik işlemleri bittikten sonra minimum 1 saat süre ile havalandırılmakta ve rutin olarak dezenfekte işlemine tabi tutulmaktadır.

                                       

■ Oda kapasite kullanımları titizlikle takip edilerek mümkün olduğu kadar seyrek aralıklarla oda yerleştirmeleri sağlanmakta ve Check-out yapılan odalarımıza tüm temizlik ve dezenfeksiyon işlemlerinden sonra belli bir süre yeni misafir alınmamaktadır.

 

YİYECEK VE İÇECEK ÜNİTELERİMİZ:

■ Otelimizde kahvaltı hizmetimiz kapalı veya bahçe restoranımızda, serpme veya tabak servisi şeklinde verilmektedir. Pandemi boyunca açık büfe uygulamamız yoktur.

 

■ Masalarda şeker, tuz ve karabiberler, tek kullanımlık mini paketlerde sunulmaktadır. peçetelikler sık sık dezenfektan ile silinmektedir.

 

■ Sıcak içecekler (çay-kahve, vb.) personel tarafından servis edilmektedir. Self servis mümkün değildir.

 

■ Tüm yiyecek ve içecek ünitelerimizin girişlerinde el dezenfeksiyon ekipmanları bulunmaktadır ve buralara girişlerde karşılama ve kapasite kullanımları ile ilgili olarak gerekli yönlendirmeyi personelimiz yapacaktır.

 

■ Tüm yiyecek ve içecek ünitelerimizin masa, sandalye, tabure ve oturum aralıkları, Covid Hijyen yönergeleri doğrultusunda tavsiye edilen güvenli mesafelere uygun olarak düzenlenmiştir. Otelimizde restoran, bar ve genel mekan büyüklükleri ve kapasiteleri son derece ferah ve yeterli durumdadır.

 

■ Tüm yiyecek ve içecek mekanlarımızdaki büfeler ve diğer tüm malzeme ve materyallerin temizlikleri servis başlangıç ve bitişlerinde usulüne uygun şekilde yapılarak dezenfeksiyonu sağlanmaktadır.

 

GENEL BİLGİLENDİRMELER:

Otelimizin bulunduğu lokasyon merkezidir ve tam teşekküllü sağlık kurumlarına olan ulaşım çok kolaydır. Olası vaka durumlarında otelimizde eylem planlarımız hazırdır. Yapılan tüm işlem ve uygulamalar detaylı olarak kayıt altına alınmaktadır.

 

Siz değerli misafirlerimize sunduğumuz veya üretimini yapmış olduğumuz malzeme ve mamullerimizi güvenli tedarikçilerden satın alınmakta ve gereken tüm kontrollerini yaptıktan sonra sonra otelimize kabul etmekteyiz.

 

Otel personelimiz, Hijyen konusunda uzman Eczacıbaşı firmasının düzenlediği “Konaklama sektöründe Covid -19 salgını süresince ve sonrasında kritik kontrol noktaları ile önlem  amaçlı uygulamalar eğitimi” seminerinden geçmiş ve sertifika almıştır.

Otelimizde sağlıklı ve keyifli bir konaklama geçirmenizi dileriz.

 

Saygılarımızla

Kastamonu Konak İşletmeleri
Uğurlu Konakları Yönetimi